5-8 Eylül, 2018

26. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Büyükçekmece - İstanbul

Şefin En İyi Tabağı Yarışması

WorldFood İstanbul ve World Gourmet Society Sunar
 

Şefin En İyi Tabağı Yarışması
World Gourmet Society’nin düzenlediği uluslararası “Best Plate Challenge” yarışmasının özel ortağı bu yıl WorldFood İstanbul oldu.

‘Şef’in En İyi Tabağı Yarışması’ ile en iyi ve en yaratıcı tabaklar ödüllendirilecek.
WorldFood İstanbul, dünyanın önde gelen şef, gurme, yemek yazarı, gazetecileri ve restoran işletmecilerinin üye olduğu World Gourmet Society ile işbirliği yaparak uluslararası “Best Plate Challenge” yarışmasının özel ortağı oldu. 

İşbirliği kapsamında bu sene WorldFood İstanbul, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Şefin En İyi Tabağı Yarışması” ile Türk şeflerini en iyi ve en yaratıcı tabaklarını sergilemeye davet ediyor.

Aşçılar Derneği’nin de desteklediği yarışma ile Türkiye’nin dört bir yanındaki şeflerin uluslararası platformda tanınmaları, yerel ürünleri tanıtmaları, bölge ve kültürlerini paylaşmalarında bir köprü olunması amaçlanıyor.
Yarışmaya katılmak isteyen yüksek kaliteli, üstün niteliklerle yemek yapan ve servis eden otel/restoran/kafe şeflerin 3 dakikadan fazla olmayacak şekilde, videografikler ile en etkili şekilde hazırlanmış, tabaklarının neden yaratıcı olduğunu ve neden eşsiz bir şef olduklarını anlatan, yerel malzemeler kullanarak ülke/bölgelerini temsil eden videolarını sefineniyitabagi@ite-turkey.com adresine göndermeleri yeterli olacak.

Kabul edilen tüm videolar World Gourmet Society’nin (WGS) global topluluğuna ve de WGS tarafından belirlenen dünya klasmanında bir jüriye sunulacaktır. Videolar arasından belirlenecek finalistler tabaklarını 5-8 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenen WorldFood İstanbul kapsamında binlerce ziyaretçiyle buluşturacak. Türkiye “Şefin En İyi Tabağı Yarışması” kazananı WGS Kurucusu ve jüri üyelerinin olduğu WorldFood İstanbul’da gerçekleşecek seremonide madalyasının sahibi olacak.
 
Katılımcılar hazırladıkları videolarla gelecekte “sosyal medyada izlerini” bırakırken, WGS’nin prestijli üyelerinden oluşan 50.000’i aşkın gurme ağına gönderilen 10’den fazla haber bülteni ve çeşitli duyurular ile 3.000’den fazla gazeteciye doğrudan gönderilen basın bültenleri ve 35’ten fazla basın, radyo ve TV içeriği çalışmalarında yer alma fırsatı yakalayacak.
 
Katılım koşullarının neler olduğunu, yarışmacılardan istenenlerin detaylarını yarışma şartnamesini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Yarışma Şartnamesini indirmek için tıklayınız
 
İletişim:
ITE Turkey Pazarlama Direktörlüğü
Fuarlar İçerik Departmanı
+90 212 291 83 10 / dahili: 3113 & 3061
sefineniyitabagi@ite-turkey.com
 


Haberler