Etkinlikler Hakkında

Gıda Sektörüne Dair Tüm Konular WorldFood İstanbul’da Ele Alınacak!

WorldFood Istanbul 2019, kapsamlı etkinlik programı ile gıda tecrübesini 360 derece ele alarak üretim, işletme ve tüketime dair tüm konuları sektör profesyonelleri ve sektörün önemli paydaşlarıyla masaya yatıracak.

T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen WorldFood İstanbul’da konferans programı partnerleri arasında; İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İİB), Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER), Favori Lezzetler, Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), Marmara Bölge Satınalma Yöneticileri Platformu (MARSAP), Özel Markalı Ürünler Sanayicileri Ve Tedarikçileri Derneği (PLAT) ve Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) yer alıyor. Aşçılar Derneği iş birliğiyle önemli şefler tarafından tadım şovları gerçekleşirken, World Gourmet Society iş birliğinde “Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması” düzenleniyor.

Programda Neler Var?
4 gün boyunca fuarla eş zamanlı gerçekleşecek etkinlik programında konferanslar, katılımcı sunumları, şef şovları, yarışmalar ve tadım şovları ile sektörün üst düzey karar vericileri, departman direktörleri, ünlü şefler ve teknoloji uzmanları bir araya gelecek.
 
Gıda ve içecek sektöründe faaliyet gösteren üretici, toptancı, perakendeci ve ithalatçı sektör profesyonelleri yanında lojistik çözümleri ve sağlık ürünleri kategorisinden de profesyonellerin buluşma noktası olan WorldFood İstanbul’da 2020 yol haritanızı oluşturmanız, satışlarınızı artırmanız, müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmanız ve rekabette öne çıkmanız için ele alınacak konular arasında:

- Gıda Sektörünün 2020 Gündemi
- Gıda Ekonomisi, İhracat ve İthalat
- HoReCa Satın Almasında Doğru Bilinen Yanlışlar 
- Hızlı Tüketim Sektörüne Dair Gelişmeler
- Değişen Tüketici Davranışları ve Ayak Uydurmak için Çözümler
- Yeni Gıda Alternatifleri ve Teknolojileri kesişimindeki konular mercek altına alınacak.

Ayrıca katılımcıların yeni ürünler ve yeni tekniklerle yapacakları mutfak şovları ile Aşçılar Derneği iş birliğiyle gerçekleşen tadım şovları malzemeyi tanımak ve trendlere hakim olmak adına fuara renk katacak.
WorldFood İstanbul, dünyanın önde gelen şef, gurme, yemek yazarı, gazetecileri ve restoran işletmecilerinin üye olduğu World Gourmet Society ile iş birliğini devam ettirerek uluslararası “Şefin En İyi Tabağı” yarışmasının bu sene de özel ortağı olmaya devam ediyor. Yarışma ile Türkiye’nin dört bir yanındaki şeflerin uluslararası platformda tanınmaları, yerel ürünleri tanıtmaları, bölge ve kültürlerini paylaşmalarında bir köprü olunması amaçlanıyor.

İlham almak, birikiminizi artırmak ve de sektördeki lider karar vericileri, gıda strateji uzmanlarını, üst düzey ulusal ve uluslararası konuşmacıları, akademisyenleri, şefleri, basın mensuplarını ve teknoloji alanından konuşmacıları dinlemek için WorldFood Istanbul’un size sunduğu muazzam etkinlik deneyiminin parçası olun!