WorldFood İstanbul Uluslararası Ziyaretçi Sayısında %87’lik Bir Büyüme Gördü


Türkiye’nin gıda fuarı WorldFood İstanbul bu yıl 27. kez küresel gıda endüstrisini İstanbul’da buluşturdu.

Gıda ve içecek endüstrisinin Türkiye’ye açılan kapısı olarak görülen fuar, bu yıl 45 ülkeden onlarca farklı ürün grubundan 500 katılımcıyı ağırladı. Endüstrideki yenilikleri görmek, en son ürünleri keşfetmek ve yeni tedarikçiler bulmak isteyen 20.746 ziyaretçi onlarla tanışmak için 4 gün boyunca fuara akın etti.

Fuar direktörü Semi Benbanaste, WorldFood İstanbul 2019 hakkında, “Fuarımız bu yıl yükselen bir grafikle 45 ülkeden, 500 katılımcı ve 20,746 ziyaretçiyi ağırladı.

Fuarımız 2018 yılında 29 ülkeden 430 katılımcı, 133 ülkeden 16,085 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştı. Bölgede durağanlaşan ekonomik durum göz önüne alındığında %29’luk bu büyüme ile önemli bir başarı sağladığımıza inanıyoruz. Ayrıca uluslararası ziyaretçi oranında ise geçen seneye kıyasla %87’lik rekor bir büyüme sağladık.” şeklinde konuştu.

Fuar süresince düzenlenen Alım Heyeti Programı kapsamında Çin, Fransa, Almanya, Rusya, İngiltere, Hindistan, Hollanda ve ABD gibi birçok ülkeden 100’ün üzerinde satın almacı ağırlandı ve toplamda 3.000’in üzerinde B2B toplantı gerçekleşti.

Etkinlik programında ise 4 gün boyunca konferanslar, ünlü şefler ile birlikte katılımcı tarif atölyeleri, şef gösterileri ve çok daha fazlası ziyaretçilerle buluştu ve gıda endüstrisinin gündemine ve geleceğine ışık tutuldu. 

Katılımcılar ne dedi?
“WorldFood İstanbul’a ilk defa katılıyoruz. Sektör lideri firmaların burada olması, mevcut müşterilerimizle bir araya gelmenin kolaylığından dolayı katılmayı tercih ettik. Hedef pazarımız Orta Doğu ve bu bağlamda görüşmelerimiz oldu. Şu ana kadar fuardan memnunuz.”
Kemal Bozkuş – Bonfilet, Operasyon Direktörü

“80 ülkeye ihracatımız var. Yurtdışında da fuarlara daha çok marka bilinirliği için katılıyoruz. WorldFood İstanbul’a ise satış hedeflerimize ulaşmak için katılıyoruz. Kalabalık önemli değil, doğru kişiye ulaşmak önemli. WorldFood İstanbul da bize bu imkanı sunuyor.”
Dilek Memiş – Dış Ticaret Müdürü, TAT Bakliyat

Türkiye’nin 1 numaralı gıda fuarı 2020’de geri dönüyor. Siz de ürünlerinizi ve hizmetlerinizi doğru kitleyle buluşturmak için şimdiden yerinizi ayırtın. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için aşağıdaki butonu kullanın.
 
İLETİŞİM
Geri