Sayılarla WorldFood Istanbul


WorldFood Istanbul’u ne kadar iyi biliyorsunuz?

WorldFood Istanbul’u ne kadar iyi biliyorsunuz?
WorldFood Istanbul, Türkiye’nin lider uluslararası gıda ve içecek fuarı olmakla beraber aynı zamanda Türkiye’deki büyük ithalat pazarına girmek isteyen yabancı firmalar için kaçırılmaması gereken bir platformdur. 
 
WorldFood Istanbul: Fuar Tablosu
 
Ziyaretçiler

WorldFood Istanbul, 2017’de 13.198 yerel gıda ve içecek profesyoneline ev sahipliği yaptı. Fuar 97 ülkeden 2.082 ziyaretçiyi ağırladı. Katılımcılar, ürün ve markalarını yerli ve yabancı firmalara tanıtma imkânı buldu. 
 
Peki, WorldFood Istanbul katılımcı profili kimlerden oluşuyor? Fuarda gıda toptancı ve distribütörler dâhil olmak üzere önemli alıcılar, Türk perakendecilerden temsilciler, HoReCa alıcıları ve malzeme tedarikçileri arayan gıda ve içecek üreticileri bulunuyor.
 
Ziyaretçiler neleri görmek istiyor?

Ziyaretçiler WorldFood Istanbul’a birçok farklı ürün ve teknoloji arayışıyla geliyorlar. Fuar sonrasında yapılan anketlere göre en çok rağbet gören ürünler;

• Çay ve kahve – 5.172 ziyaretçi
• Şekerleme – 5.098 ziyaretçi
• Bakkaliye ve yağlar – 4.724 ziyaretçi
• Gıda bileşenleri – 3.945 ziyaretçi
• Dondurulmuş gıda – 3.777 ziyaretçi
• Süt ve süt ürünleri – 3.648 ziyaretçi
• Et ve tavuk – 3.180 ziyaretçi
• Meyve ve sebze – 3.110 ziyaretçi
• Deniz mahsulleri – 2.390 ziyaretçi

Katılımcılar

WorldFood Istanbul 2017’de 112 uluslararası firmaya 354 yerel katılımcı eşlik etti. Fuar, toplamda 466 katılımcı markayı Türkiye’nin önemli karar vericileri ile buluşturdu. 
 
Ulusal gruplar ve uluslararası markalar

İsminden de anlaşılacağı üzere WorldFood Istanbul, yabancı firmaları network oluşturmak ve işbirlikteliği fırsatları yaratmak amacıyla Türkiye’ye getiriyor. Birçok ulusal grup ve yabancı işletme tarafından temsil edilen, tam anlamıyla uluslararası bir fuar.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi fuarda 97 ülkeden ziyaretçiler bulunuyor. Peki ya katılımcılar? WorldFood Istanbul 2017’de, 29 farklı ülkeden katılımcıya ev sahipliği yaptı. Afganistan, Çin, Cezayir, Hindistan, Moldova, Pakistan, Peru, Sri Lanka, Tunus ve Kore Cumhuriyeti’nden 11 ulusal pavyon Fuar’da katılımcı olarak yer aldı.

Hepsi bununla da sınırlı değil; sadece davetle katılım sağlanabilen Hosted Buyer Programı ile yabancı firmaların önemli alıcıları İstanbul’a getirildi ve katılımcılar ile buluşmaları sağlandı. WorldFood Istanbul 2017’de bu şekilde 32 temsilci ağırlandı

Ziyaretçi anketlerine göre;
 
• Ziyaretçilerin %93’ü gelecek yıl da fuara katılmak istiyor.
• Ziyaretçilerin %82’si fuardan memnun kaldı.
• Ziyaretçilerin %63’ü WorldFood Istanbul’da yeni tedarikçi ve iş ortakları buldu.
• Ziyaretçilerin %60’ı etkinlikte yeni ürünler gördü.
 
Her açıdan etkileyici bir tablo. Siz de bu yıl Tüyap İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte bize katılmaya ne dersiniz?
 
WorldFood Istanbul: Türkiye gıda ve içecek sektörüne açılan kapı
 
Açıkça görüldüğü üzere tek başına bu sayılar bile WorldFood Istanbul’u hem uluslararası hem de yerel katılımcılar için oldukça çekici bir hâle getiriyor.
 
Türkiye’nin milyar dolarlık gıda ve içecek sektöründeki iş hacminizi artırmak ve işletmenize kademe atlatmak için bu yılki etkinliğe katılmayı unutmayın.
 
Standınızı ayırtmak için tıklayın..
 
Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.
Geri