Katılımcı Görüşleri - Yonca Gıda


Yemeklik yağlar, zeytinyağı, közlenmiş ürünler, turşular, konserve sebze-meyve, domates salçası ve domates ürünleri, ketçap-mayonez ve soslar ile süt ürünlerine kadar uzanan sürekli genişlettiği ve tüketicilerin beğenisini kazanarak büyümeye devam eden Yonca Gıda WorldFood İstanbul 2018'de


Faaliyet alanınız nedir? 

Yonca Gıda olarak 1981’den beri, bitkisel yemeklik yağlardan zeytinyağına, konserve ürünlerden ketçap - mayoneze, salça ve domates ürünlerinden soslara, turşu çeşitlerinden közlenmiş ürünlere uzanan geniş üretim yelpazemizle Türkiye ve Dünya mutfaklarında başköşede yer alıyoruz.
 
Fuar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? 

Ürünlerimizi tanıtmak ve sektör ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için WorldFood İstanbul’a katılmanın önemini biliyoruz.
 
Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde gıda sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?

Gıda, 2000'li yıllarda başlayan stratejik olarak en avantajlı 7 sektörden biri arasında gösteriliyor. Bu önemli sektörün büyüklüğünün ise 60-70 milyar dolar düzeyinde olduğu tahmin ediliyor. Ancak, sektör yetkilileri, gerçek potansiyelin neredeyse telaffuz edilen rakamın iki katı olduğu görüşünde birleşiyorlar. Bu rakamlar dev holdinglerin gıda sektörüne yatırım yapma gerekçesini de açıkça ortaya koyuyor. Dolayısıyla, inişe geçmeyecek ve günden güne ivmesi artacak bir sektörde olduğumuzun bilincinde olup, firma olarak yeniliklere açık olm
Geri