Katılımcı Görüşleri - Peyba Gıda


Peyba Gıda hem üretim hem de yurtiçi ve yurtdışı toptan satış pazarlama firması olup, kendi üretim tesislerinde üretilen kahvaltılık tüketim ürünlerinin satış ve dağıtımını üstlenmiştir.


Faaliyet alanınız nedir?

Zeytin, turşu ve gurme ürünler ile süt ve süt ürünleri alanında faaliyet gösteriyoruz.  Marmara Bölgesi’nde 3 farklı üretim tesisimiz bulunuyor.
 

WorldFood İstanbul hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
 
WorldFood’a başta ihracat departmanımız olmak üzere, yurt içi satış ekibimizle birlikte katılıyoruz.  Kahvaltılık sektöründe çok geniş bir ürün portföyüne sahip olduğumuz için, fuarda hem yurt içindeki satın almacılar ile bir araya gelme, hem de yurt dışından gelen gıda profesyonelleri ile buluşma ve çeşitli ürünleri tatma imkânımız oluyor. Her ülkenin farklı bir kahvaltı kültürü olsa da yüzlerce çeşit ürünümüzden biri mutlaka bir ülkenin damak tadına hitap ediyor. Tüm ürün çeşitlerimizi bir katalog ile müşterilerimize anlatmak yerine, tadım yaptırmanın avantajlarını yaşıyoruz.
 

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde gıda sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?
 
Türkiye’de merdiven altı üretim yapan üreticilerin azalması ve kalite belgelerine sahip, Türk damak tadına önem veren ve işini özenle yapan firmaların artması, katma değeri yüksek gıda ürünlerinin dünyaya açılmasını sağladı. Hem tarım alanında hem de satış ve pazarlama alanında artmasını ümit ettiğimiz devlet destekleri ile Türkiye’deki pek ço
Geri