Katılımcı Görüşleri - Elita Gıda / Sunar


Türkiye’nin tarıma dayalı sanayi ve gıda sektöründe yükselen değeri Sunar Grup, yaklaşık yarım asırlık tecrübesi ve geniş ürün gamı ile 5 kıtada 100’den fazla ülkeye kendi markasıyla ihracat yapmaktadır. Sunar Grup, sahip olduğu yüksek kapasitesi, geniş bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük tarıma dayalı sanayi gruplarından biri olmayı hedeflemektedir.


Faaliyet alanınız nedir? 

Sunar Grup, tarıma dayalı sanayi alanında, 5 farklı şirketi ile 5 farklı alanda faaliyet göstermektedir. Grup şirketlerinden; Sunar Mısır nişasta ve nişasta bazlı ürünler, Elita Gıda perakende ve ev dışı tüketime yönelik bitkisel sıvı yağlar, Sunar Özlem un ve yem, NÇS taze meyve alanında üretim ve satış yapmaktadır. Sunar Grup şirketlerinin dış ticaret faaliyetleri Sunar Pazarlama şirketi tarafından sürdürülmektedir
 
WorldFood İstanbul hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? 

WorldFood İstanbul, özellikle ihracatımız açısından, bizi hedef ve potansiyel ülkelerden gelen ziyaretçiler ile buluşturan, satış hacmi yüksek ve başarılı bir fuar. WorldFood İstanbul ayrıca yurt dışı bayilerimizin ziyaret ettiği ve bizim de Sunar Grup olarak kendilerini ağırladığımız önemli bir fuarımız. Fuardan beklentimiz, ürünlerimizi ve şirketimizi potansiyel alıcılara en iyi şekilde tanıtmak, yeni pazarlara yönelik iş bağlantıları kurmak ve mevcut pazarlarımızda bayi ilişkilerimizi WorldFood İstanbul aracılığı ile güçlendirmektir. 
 
Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde gıda sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?
 
Artan popülasyon, değişen demografik yapı, iletişim alışkanlıklarının değişmesi, ortalama insan ömrünün artması, kaynakların yetersizliği, teknolojideki ilerlemeler, çevreye karşı artan hassasiyet ve daha hızlı hale gelen yaşam temposu; tüketici davranışlarını ve tüketim alışkanlıklarını etkiliyor. İhtiyaçları ve alışkanlıkları değişen tüketici iyi gözlemlenip, izlenmelidir. Bizlere düşen ise proaktif davranıp, pazara yön vermek, tüketicinin ihtiyaçlarına en doğru şekilde cevap verebilmektir.
 
Geri