Katılımcı Görüşleri - Beta Tea


Türkiye'ye ithal çayı getiren ilk firma olan Beta Gıda, Türk tüketicisini farklı bir damak tadıyla tanıştırmıştır. Beta Gıda bugün Azerbeycan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya ve Irak gibi ülkelerde markalarıyla ciddi varlık göstermektedir. Amerika, Orta Doğu ve Doğu Avrupa pazarında ise girişimleri devam etmektedir.


Faaliyet alanınız nedir?

Beta Gıda, ilk yıllarında gıda dışı ürünlerin ticaretiyle faaliyetine devam etmiş, zaman içerisinde faaliyet alanını markalaşma sağlayabileceği gıda sektörüne de kaydırmıştır. Türkiye'ye ithal çayı getiren ilk firma olan Beta Gıda, Türk tüketicisini farklı bir damak tadıyla tanıştırmıştır.
 
Beta Tea, Bayce, Champion ve Howhad Brand, Beta A.Ş'nin çay konusunda dünya genelinde faaliyet gösterdiği 4 ana markayı oluşturmuştur. Markalarına olan güveni her daim korumaya özen gösteren Beta Gıda, yıllar içerisinde aldığı güçle farklı ürün gruplarını da bünyesine katmıştır. Benuta, Beta Caffito, Wavey, Beta Belita, Bon Vivant, Funcy gibi yeni markalarıyla da farklı gıda alanlarındaki başarısını ve kalitesini sunmaya devam etmektedir.
 
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan gıda paketleme tesisini en son teknolojiyle donatmış olan Beta Gıda, Türkiye ve yurt dışındaki müşterilerine hizmet vermektedir. Son yıllarda Trabzon Sürmene'de çay fabrikası satın alan Beta A.Ş, Türk çayını uluslararası standartlarda üretmeye başlamıştır. Günümüzde Beta A.Ş, en iyiyi ve en kaliteliyi en uygun fiyata tüketicisine sunabilmek için var gücüyle çalışan global bir markadır.
 

Fuar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Beta‘nın geniş ürün yelpazesini profesyonel tüketiciler ile buluşturup tanıtmayı amaçlıyoruz.

Yurt içi ve yurt dışındaki güçlü satış ağımıza destek olabilecek iş ortaklıklarının temellerini atmayı planlıyoruz. Yeni ürünlerimizin lansmanlarını yapacağız. Türk gıda pazarının dinamikleri hakkında bizim gibi sektör oyuncuları ile birlikte istişarelerde bulunarak gelecek planlarımızı şekillendirmeyi planlıyoruz.
 

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde gıda sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?

Türkiye çay pazarımızın dinamikleri çok hızlı. Dünyanın en çok çay tüketen ülkesiyiz. Dolayısı ile hem vazgeçilemeyen hem de gelenekselleşen bir siyah çay alışkanlığımız var. Özellikle gençler farklı ülkelerin farklı kültürlerinden gelen çayları merak ediyor. Deneyimledikten sonra da alışıyor. Firmalar da bu yönde çalışmalarını sürdürüyor. Dünya çaylarına olan ilgi ve merak her geçen gün artıyor. Biz de uluslararası çay ticareti yapan bir firma olarak, dünyanın en çok içilen çayı olan ama dünya pazarında henüz markalaşmamış Türk çayının markalaşması için tüm bilgi birikimimizi kullanıp yurt dışı pazarlarımızda Türk çayını tanıtmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Türkiye pazarında ise tüketicinin farklı lezzetler deneyimlemeye yönelik talep ve merakını, ürün çeşitlerimiz içerisinde zaten var olan ve dünyanın pek çok bölgesinden seçtiğimiz farklı çaylarla karşılıyoruz. Her geçen gün yeni ve farklı ürünlerimizi tüketicilerimize sunuyoruz.
Geri