Fuarda Ziyaret Edilebilecek 5 İçecek Şirketi


Türkiye 'nin önde gelen gıda ve içecek fuarı olan WorldFood İstanbul, dünyanın dört bir yanından önemli markalara ev sahipliği yapıyor.


Türkiye 'nin önde gelen gıda ve içecek fuarı olan WorldFood İstanbul, dünyanın dört bir yanından önemli markalara ev sahipliği yapıyor. İçecek alanında faaliyet gösteren firmalar arasından bu yıl fuara katılacak olanlar da alanında öncü markalardan oluşuyor. Türkiye içecek piyasası %5’lik yıllık bileşik büyüme oranı gösterdi ve 2021’e kadar bu oranın artacağı öngörülüyor. Sektör aynı zamanda ithalatta da yükseliş gösteriyor ve yılda 90 milyon doların üzerine çıkıyor.

Eğer içecek sektöründe yeni firmalarla tanışma ve yeni içecek çeşitlerini keşfetmek istiyorsanız, 5-8 Eylül 2018 tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne gelerek WorldFood İstanbul 2018’e katılan bu 5 firmanın standını mutlaka ziyaret edin.

WorldFood İstanbul 2018’de Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 5 İçecek Üreticisi

Curly & Smooth Licensing & Trading - Almanya
Curly & Smooth’un asıl kuruluş sebebi Almanya’ya tütün ürünleri ithal etmek olsa da, ürün gamını zamanla genişletti. Enerji içecekleri Alman firmanın lisanslı ürünlerin ihracatını yapmasını sağladı.
Firmanın en büyük iki ürünü olan Süperman ve Temel Reis lisanslı ürünleri, firmanın öne çıkmasını sağladı.
Süperman, kahramanın ikonik logosu ile tasarlanan mavi şişesi ve sunduğu meyve aroması ile B vitamini ve kafein ihtiva eder. Öte yandan, Temel Reis barındırdığı yumuşak elma tadı ile içenlere “yeşilin gücünü hissetmeye” davet ediyor.

Chaiz Up – India
Türkiye her yıl Hindistan’daki üreticilerden ortalama 41 milyon dolar değerinde çay ithalatı yapıyor. Zaten neden yapmasın ki? Konu çay üretimi olduğunda Hindistan oldukça güçlü bir konumda; küresel ihracat açısından tek ciddi rakibi ise komşusu Sri Lanka.
Chaiz Up bu yılki WorldFood İstanbul’da bu harcamanın bir kısmını elde etmeyi umuyor. Ürünleri arasında ise eşsiz Hint harmanları ve öğütülmüş yeşil çay yapraklarından yapılan Matcha çayı bulunuyor.
Chaiz Up, Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’ya kadar uzanan bir ihracat ağı bulunan uluslararası bir firma olsa da Türkiye pazarına henüz tam olarak girebilmiş değil. Chaiz Up markası için Türkiye yeni bir bölge; dolayısıyla bu Eylül onları ziyaret etmek için daha iyi bir sebep olamaz.

OKR – Kore 
Şu sıralar Türkiye’nin en büyük gıda trendleri arasında fonksiyonel içecekler bulunuyor. Bu içecekler, size ihtiyacınız olan ivmeyi veren ürünlerden oluşuyor. Bu ürünler aynı zamanda sağlığa fayda, daha fazla vitamin ve enerji artışı sağlıyor. Koreli firma OKR de özellikle bu trende yönelmiş gibi duruyor.
Markanın ürün yelpazesi fonksiyonel ve sağlıklı içeceklerle dolu; gazlı içeceklerinde bile Aloe Vera var. Hatta bu içeceklerin OKR’ye özel ürünler olduğunu söylemek de mümkün. Firma, Aloe Vera King markasıyla birçok çeşit aromalı ve organik içeceği tüketime sunuyor.
Hacimden endişelenen bir alıcıysanız, buna hiç gerek olmadığını bilmelisiniz. OKR’nin şişeleme tesisi günde 3 milyar şişe üretecek kapasitede.
 
Stassen Group – Sri Lanka
Stassen Group, 1977’de kuruldu. Kuruluşundan beri ilgi alanlarının kapsamını büyük ölçüde genişletmiş olsa da temel iş alanı olan Seylan çayı ihracatını asla bırakmadı.
Seylan çayı, dünyadaki en iyi çay çeşitlerinden biri olarak görülüyor. Sri Lankalı firma Stassen’in çeşitli çayların yetiştiği tarlalara erişimi bulunuyor. En çok satılan ürünleri arasında ise saf siyah çay, Yaseminli yeşil çay ve masala çayı var.
Stassen son birkaç yıldır organik ürün yelpazesini genişletiyor. Stassen’in deniz seviyesinin 1.800 m üstünde yetişen ve muson yağmurlarıyla yıkanan yeşil ürünleri %100 organik.
Şimdiye dek bu çayın en popüler olduğu yerler arasında ABD, Avrupa ve Japonya bulunuyor. Öte yandan Türk halkı da giderek sağlıkları açısından daha bilinçli hale geliyor; dolayısıyla Türkiye pazarına girmenin anahtarı pekâlâ organik çay olabilir.

Danish Jordanian Dairy Company – Ürdün
Firmanın ismine bakıldığında ilk akla gelen süt ürünleri olsa da Danish Jordanian Dairy Company (DJD), bu ürünlerin yanında hem çocuklar hem de yetişkinler için meyve suları da üretiyor.
Orta Doğu’nun tarımsal cennet niteliğinden faydalanan DJD, Al Hayat ve Karolina markaları altında birçok çeşit meyve suyu sunuyor. Çocuklar Karolina meyve sularından istediklerini seçebiliyor.
DJD, meyve sularının yanında süt, sütlü içecekler ve yoğurtlu içecekler de üretiyor. Bu ürünlerin bazıları çocuklar için Balanda markası altında üretiliyor ve de milkshake, yoğurtlu içecekler vb. ürünleri kapsıyor.
Tüm bu içecek markaları ve daha fazlası için WorldFood İstanbul 2018’e gelin
WorldFood İstanbul, Türkiye ve tüm dünyadaki en iyi yüzlerce gıda ve içecek üreticisine ev sahipliği yapıyor. Bir ziyaretçi olarak içecekten şekerlemeye ve daha birçok sektördeki sayısız ürünü görmek ve tatmak için en ideal yer.

Ücretsiz online davetiyenizi hemen alın ve uluslararası gıda ve içecek fuarı WorldFood İstanbul’da yeni gıda ve içecek tedarikçinizi bulun.
 
Geri