Aşçılar Derneği 25. Worldfood Istanbul Fuarı’nda!


Aşçılar Derneği, 7-10 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 25. WorldFood İstanbul Fuarı’na katılıyor. Etkinliğe, International Taste & Quality Institute – iTQi ile birlikte katılan Aşçılar Derneği’nin standında geçmişten günümüze iTQi - Üstün Lezzet Ödülü (Superior Taste Award) kazanan yerli firmaların ürünleri sergilenecek.


Aşçılar Derneği şov mutfağında!

Kuruluş amaçları arasında Türk yerli mutfak kültür ve ürünlerini uluslararası boyuta taşımak ve yerli üreticileri destelemek ilkesinin de yer aldığı Aşçılar Derneği, bu misyonunu hayata geçirmeye devam ediyor. Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 25. WorldFood İstanbul Fuarı’nda Türkiye’nin Executive Chef’lerini bir araya getirmeyi planlayan Aşçılar Derneği, böylece yerli üretici ile gıda sektörünün en önemli halkalarından biri olan aşçı ve şefler arasında köprü kurmayı amaçlıyor. Aşçılar Derneği’nin şov alanında bir araya gelecek olan aşçı ve şefler, etkinlik süresi boyunca, Türkiye’nin farklı lezzet ve tatlarını yine yerli üreticilerin ürünleriyle görsel bir şova dönüştürecek.

Üstün Lezzetler Ödülü sergisi

25. WorldFood İstanbul Fuarı kapsamında Aşçılar Derneği’nin standında yer alacak olan Üstün Lezzetler Ödülü Sergisi, şefler ve şömeliyelerden oluşan bağımsız bir kuruluş olan iTQi’nin Üstün Lezzet Ödüllü Türk firmalarına ev sahipliği yapacak. Dünyanın dört bir yanından gelen tüketici yiyecek ve içecekleri test etme ve üstün lezzetli olanları tanıtma üzerine Belçika’da faaliyet gösteren iTQi, aynı zamanda Aşçılar Derneği’nin şov alanında “Dünyada Superior Taste Award” başlıklı bir konferans düzenleyecek.

ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş. tarafından Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) iş birliği ile düzenlenen 25. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı WorldFood Istanbul 2017, 1.300’den fazla markanın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Geri