7-10 Eylül, 2017

25. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Büyükçekmece - İstanbul

Haberler
 • 20 Nisan 2017

  Türkiye'nin gıda ithalat pazarında büyük kazandıran 5 ürün

  Türkiye, her yıl yaklaşık 5 milyar dolarlık yiyecek ve içecek ürünü ithal etmektedir. İhracatçılar için bir dizi yeni ürüne açılan harika bir pazardır. Et, süt, meyve ve sebzeler gibi geleneksel gıda gruplarının keyfini çıkarmanın yanı sıra, Türkiye’nin genç, uluslararası düşünen tüketicileri yelpazelerini genişletiyor.

 • 22 Şubat 2017

  Çevreci yaklaşım: Türkiye’nin organik gıda sektörü mercek altında

  Türklerin hayat tarzı değişiyor. Genç Türkler artık daha hareketli, daha aktif ve görünüşe göre, her zamankinden daha fazla sağlık bilincine sahip. Tüketim alışkanlıklarındaki değişim, ülkede yayılıyor - özellikle organik gıda sektöründe.

 • 09 Şubat 2017

  T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan WorldFood Istanbul 2017 katılımcılarına özel destek!

  25. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood Istanbul, T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın sektörel nitelikli uluslararası yurt içi fuarların desteklenmesine ilişkin 2014/4 sayılı kararının kapsadığı 16 fuardan biri oldu.

 • 09 Haziran 2016

  Türkiye’nin gıdada en büyükleri onlar!

  İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu – 2015 Yılı Araştırması, gıda ve içecek sektörünün büyüklüğünü de ortaya koydu. 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında çok sayıda gıda ve içecek şirketi de yer aldı.

 • 07 Haziran 2016

  Avrupa Komisyonu 2030 Gıda Vizyonu

  Avrupa Komisyonu 2030 yılına kadar gıda konusunda beklenen zorluklar ve bu konudaki çözümlerin tartışılacağı Food 2030 (Gıda 2030) konferansını bir sunumla gıda zincirinin paydaşlarına tanıttı. Sunumda geleceğin gıda pazarında büyük yeri olacak inovasyon konusuna vurgu yapıldı.

 • 26 Mayıs 2015

  Süt üretiminde online sistem

  Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en iyi kırsal kalkınma modeli seçilen Tire Süt Kooperatifi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın yüzde 75 hibe desteğiyle “Sağımdan Şişeye Sütte Koordinasyon ve Bilgi Paylaşımı Projesi”ni hayata geçiriyor.

 • 26 Mayıs 2015

  Fransa’da süpermarketlerin yiyecekleri çöpe atması artık yasak

  Fransa’da süpermarketlerin yiyecekleri çöpe atması artık yasak Neriman Arslan Mayıs 23, 2015 Tarım & Gıda, Yeşil Politika Fransa parlamentosunun gıda atığına karşı önlem almak için oluşturduğu yeni yasayla birlikte, süpermarketlerin hala tüketilebilir durumda olan yiyecekleri atması artık yasak! Bu düzenlemeyle birlikte her süpermarket; bir sivil toplum kuruluşuna bağışlamak, hayvan barınaklarına yollamak veya kompost yapmak şeklinde gıdaları değerlendirmek zorunda olacak.

 • FirstPrevious1NextLast