4-7 Eylül, 2019

27. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Büyükçekmece - İstanbul

Haberler

30 Temmuz 2017

KRİSTAL KOLA


Şirketiniz ne kadar süredir Türkiye pazarında aktif ?


Şirketimiz 23 yıldır Türkiye pazarında üretim ve satış yapıyor.

Bu sene Türkiyede yeni ürün / ürünler tanıttınız mı?


Firmamız pazara her yıl yeni bir ürün sunma ilkesiyle hareket ediyor. Bu ürün firmamıza ait bir marka olabildiği gibi fason olarak ürettiğimiz bir ürün de olabiliyor. Fason olarak üretilen ürünün de ar-ge çalışması firmamız tarafından yapılıyor. Bu yıl da yeni ürün tanıtmayı düşünüyoruz. Geçmiş 23 yıl içinde 17 ya da 18 yıl boyunca fuarlarda yer aldık. Bazı yıllar iki veya üç fuara katılım gösterebiliyoruz. Son dönemde yurtdışı fuarlara ağırlık verdik.

Sektörünüzle alakalı olarak Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyorsunuz?


Meşrubat, maden suyu, kaynak suyu, enerji içeceği, spesifik içecekler ve fason üretim grubunu kapsayan ve her biri kendi içinde başlı başına birer sektör olan geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyoruz. Kolalı içeceklerde pazar gerilemeye başladı. Rakamsal etkiden daha çok psikolojik bir gerileme var. A 101, BİM, Şok gibi marketler ana markalardan ciddi oranda pazar aldılar. Su ve maden suyu belirli bir istikamette devam ediyor. Damacana su gerilerken yerini geri dönüşümsüz petler aldı.

Enerji içeceği pazarı büyüyor. Firma olarak bizim de üzerine yatırım yaptığımız bir ürün. Son yıllarda gerileyen kola pazarının yerini yavaş yavaş soğuk çaylar ve enerji içecekleri alıyor. Soğuk kahve pazarı büyümeye müsait gözüküyor. Bu konuda yatırım yaptık. Kutuda soğuk kahve planımız var. WorldFood Istanbul’da bu ürünümüzü tanıtmayı düşünüyoruz.

WorldFood Istanbul’a katılarak neyi başarmayı umuyorsunuz ?


Firma olarak fuarlara yabancı değiliz. Bu alanda tecrübeli olduğumuzu belirtebiliriz. Fuarlara ilişkin konuşmak gerekirse, memnun ayrıldığımız dönemler olduğu gibi aradığımızı bulamadığımız dönemler de oldu.

WorldFood Istanbul’un tüm katılımcıları gibi bizim de amacımız, “biz buradayız”, “imalatçıyız”, “yeni ürünümüz var”, “ar-ge’miz var” ve “istediğimiz ürün veya projeyi yapabilecek kabiliyetteyiz” mesajını verebilmek.

Geriimg

Archive