4-7 Eylül, 2019

27. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Büyükçekmece - İstanbul

Haberler

30 Temmuz 2017

FELDA IFFCO


Şirketiniz ne kadar süredir Türkiye pazarında aktif ?


FELDA IFFCO Türkiye, İzmir’de 2009 yılından beri faaliyette bulunuyor ve birçok değişik bitkisel yağın rafinasyonundan işlenmesine, dolumundan paketlemesine kadar tüm süreçlerini bünyesinde bulunduruyor. 2012 yılında margarin ve katı yağ üzerine yatırımlarını tamamlayarak üretim tesisi kapasitesini üç katına çıkaran şirketimiz, proseslerine son teknolojiye sahip yeni bir rafineri ile birlikte hidrojenasyon ve interesterifikasyon, margarin üretim ve dolum tesislerini de ilave ederek sektöre giriş yaptı.

Bu sene Türkiyede yeni ürün / ürünler tanıttınız mı?


Yeni ürün projelerimiz, endüstriyel müşterilerimize özel geliştirilen ürünleri ve profesyonel mutfak ve pastacılık ürünlerini kapsıyor. Endüstriyel kanalda IFFCO markası altında müşterilerimizin özel ürün isteklerine ar-ge çalışmaları ile geliştirdiğimiz ürünlerle ve her an dirsek temasında olarak destek veriyoruz. Bunun dışında sektöre “çığır açan yenilikler” şeklinde adlandırılabilecek yeni ürünler de sunuyoruz.

Sektöre adım attığımız ilk günden beri yüksek beğeni toplayan ve uluslararası müşterilerin de kısa zamanda vazgeçilmezi haline dönüşen Esiflow çikolata kreması yağımızı buna örnek gösterebiliriz. Pastacılık tarafında ise Alfa markası adı altında geliştirilen Tatlı Kızartma Yağı, Urfam Baklava Yağı, Boyoz ve Kuru Poğaça Yağları son dönemde portföyümüze eklediğimiz ürünler arasında yer alıyor. Tatlı Kızartma Yağımız özellikle yumurtalı ve kızartılan hamurlu tatlılarda yüksek performans sağlaması için özel geliştirildi. Alfa Urfam ise geleneksel sade baklava yağı kullanıcılarına yönelik bir alternatif olarak öne çıkıyor. Sade yağın muadili olan Alfa Urfam, ürüne kattığı aroma ve çıtırlık açısından Antepli ustalar tarafından onaylanmış özel bir üründür. Ege’nin geleneksel börek türü olan boyoz için özel olarak geliştirilmiş Boyoz Yağı’nın yanı sıra, börekçi poğaçası olarak bilinen kuru poğaça için özel üretilen Kuru Poğaça Yağı da ustalardan onay almış başka bir yeni ürünümüz. İlerleyen dönemlerde de piyasada rakibi olmayan özel ürünlerle hizmet vermeye devam edeceğiz.

Sektörünüzle alakalı olarak Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyorsunuz?


Ana iş olarak pastacılık, ev dışı tüketim, perakende kanalları ve endüstriyel kanallarda hizmet verdiğimiz pazarın her geçen sene büyüdüğünü ve farklılaştığını görüyoruz. Bu doğrultuda yenilikçi ve müşteri odaklı şirket politikalarını benimsiyoruz. Pazarda kendisini bu anlamda yenileyen ve geliştiren firmaların sektörde daha çok pay sahibi olacağını düşünüyoruz.

WorldFood Istanbul’a katılarak neyi başarmayı umuyorsunuz ?


Worldfood Istanbul’a 2013 yılından beri her sene katılıyoruz. Bu fuarda hem müşterilerimizle bir araya gelme fırsatı buluyoruz, hem de yeni müşterilerle bağlantı kurma imkânı yakalıyoruz.

Geriimg

Archive