4-7 Eylül, 2019

27. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Büyükçekmece - İstanbul

Haberler

11 Ağustos 2017

Gıda Endüstrisini Değiştiren 6 Alışkanlık
Günümüz yemek tutkunları, iyi tasarlanmış bir ortamda kaliteli yiyecekler istiyorlar. Yerleşik bir teknoloji ile geri dönüştürülen ve yerel olarak tedarik edilen temiz bir gıda zinciri ve hızlı bir şekilde ödemek ve satın almak istiyorlar.

1 Süper Sıradanlaşma
Rezervasyonun aylar önceden yapıldığı veya sadece beyaz örtülü masalara sahip restoranlarda muhteşem yemekler yeme günleri geride kaldı. Singapur'un seyyar tezgahlarından birinde bulunan Hong Kong Soya Chicken Rice and Noodle, bir Michelin yıldızı alan ilk sokak yemeği işletmecisi oldu ve bu da süper sıradanlaşmanın var olduğunu gösteriyor.

2 Köklerime Dönüş
Şefler, malzemelere, hazırlama stillerine ve tekniklerine modern bir dokunuş ekleyerek, gitgide daha da fazla geleneksel pişirme yöntemlerini kullanıyor. Stockholm’deki Ekstedt, İskandinav yemek hareketini yeni bir yönde ele almak için ilkel, köklere dönen yemekler kullanıyor.

3 U Dönüşü
Restoranlar, daha fazla donanım ve beceri isteyen karmaşık bir hale geldi; ancak artık bir zamanların basit yemeklerine geri dönüyorlar. New York’daki Meatball Shop, hiçbir şeye bağlı olmadan iyi yemekler sunmaktan gurur duyuyor.

4 Yavaş Pişirme

Kaliteli malzemeler giderek daha pahalı hale geliyor, ancak yavaş pişirme, restoranların sabit masrafları azaltırken, çekici ve kaliteli bir menü oluşturabileceği tek yoldur. Mallorca’daki NURU, 20 saat boyunca yavaş pişirilmiş, ağızda eriyen yumuşacık Kore berbekü tipi Angus kaburgası gibi füzyon yemekler sunuyor.

5 Çöp Nakittir
Şefler ilham almak için buzdolabından ziyade atık kutusuna bakıyor ve yiyecekleri yeni amaçlar için geri dönüştürüyor. Birleşik Krallık’taki Silo Brighton’da sıfır atık politikası var; artık ve soyulan parçalar kompostolara ve yeni yemeklere dönüştürülüyor.

6 Süper Gıdalar
Bir zamanların garip maddeleri olan, Chia tohumları, acai, spirulina, yosun ve goji meyveleri, artık gerçek sağlık kazandıran ana malzemeler haline geldi. Çin’deki Element Fresh, 14 restoranına sağlık getirebilmek için menüsünün büyük bir kısmını süper yiyecek kombinasyonlarına ayırıyor.

Geriimg

Archive