5-8 Eylül, 2018

26. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Büyükçekmece - İstanbul

Sektörel Haberler
 • 10 Eylül 2017

  WorldFood Istanbul sona erdi: Fuardan Kareler

  25. WorldFood Istanbul Gıda Fuarı sona erdi. Fuarda çekilen fotoğrafları inceleyin.

 • 14 Ağustos 2017

  Aşçılar Derneği 25. Worldfood Istanbul Fuarı’nda!

  Aşçılar Derneği, 7-10 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 25. WorldFood İstanbul Fuarı’na katılıyor. Etkinliğe, The International Taste & Quality Institute - İTQİ ile birlikte katılan Aşçılar Derneği’nin standında geçmişten günümüze İTQİ - Üstün Lezzet Ödülü (Superior Tasta Award) kazanan yerli firmaların ürünleri sergilenecek.

 • 11 Ağustos 2017

  Gıda Endüstrisini Değiştiren 6 Alışkanlık

  Günümüz yemek tutkunları, iyi tasarlanmış bir ortamda kaliteli yiyecekler istiyorlar. Yerleşik bir teknoloji ile geri dönüştürülen ve yerel olarak tedarik edilen temiz bir gıda zinciri ve hızlı bir şekilde ödemek ve satın almak istiyorlar.

 • 02 Ağustos 2017

  2017’nin 10 Gıda Trendi

  Oklahoma Devlet Üniversitesi Robert M. Kerr Gıda ve Tarım Ürünleri Merkezi

 • 01 Ağustos 2017

  Gıda Sektöründe Tedarikçi ve Satın Alma İlişkisi

  Yeme içme piyasasında tedarik zincirinin en üst noktalarından birisini gıda satın alması oluşturuyor. Kısaca satın almanın tanımı yapılmak gerekirse; Bir ürün veya hizmetin tedarikçi firmadan en düşük fiyat aralığında tedarik edilmesi olarak açıklanabilir.

 • 27 Temmuz 2017

  Restoranların Gıda Satın Alma Süreçleri

  Gıda satın alma, yeni kurulmuş restoranlar başta olmak üzere tüm restoranlar için karmaşık ve çetrefilli bir sistemdir. Temelde, bütün bir işletme sisteminin parçası olarak entegre edilmesi ve işletilmesi gereken bir alt sistemdir. Et, tarım ürünleri, meyve-sebzeler, unlu mamüller ve süt ürünleri, deniz mahsülleri ve köfte gibi gıda maddelerini satın ve teslim almak eksiksiz bir sitem gerektirir.

 • 18 Mayıs 2017

  Türkiye’nin lider süpermarket zincirleri

  Gıda perakendeciliği, Türkiye’deki perakende satışların %62’sini kapsayarak her yıl yaklaşık 140 milyar dolara ulaşıyor; aynı zamanda da %8’lik sabit bir oranda büyümeye devam ediyor. Geniş kapsamlı kentleşme ve Türklerin yaşam tarzındaki değişiklikler Türk market sektörünü yeniden tasarlıyor. Türkiye batıdaki perakende modellerine yaklaştığından pazara artık büyük oyuncular hakim.

 • 20 Nisan 2017

  Türkiye'nin gıda ithalat pazarında büyük kazandıran 5 ürün

  Türkiye, her yıl yaklaşık 5 milyar dolarlık yiyecek ve içecek ürünü ithal etmektedir. İhracatçılar için bir dizi yeni ürüne açılan harika bir pazardır. Et, süt, meyve ve sebzeler gibi geleneksel gıda gruplarının keyfini çıkarmanın yanı sıra, Türkiye’nin genç, uluslararası düşünen tüketicileri yelpazelerini genişletiyor.

 • 22 Şubat 2017

  Çevreci yaklaşım: Türkiye’nin organik gıda sektörü mercek altında

  Türklerin hayat tarzı değişiyor. Genç Türkler artık daha hareketli, daha aktif ve görünüşe göre, her zamankinden daha fazla sağlık bilincine sahip. Tüketim alışkanlıklarındaki değişim, ülkede yayılıyor - özellikle organik gıda sektöründe.

 • 09 Şubat 2017

  T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan WorldFood Istanbul 2017 katılımcılarına özel destek!

  25. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood Istanbul, T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın sektörel nitelikli uluslararası yurt içi fuarların desteklenmesine ilişkin 2014/4 sayılı kararının kapsadığı 16 fuardan biri oldu.

 • FirstPrevious1 2NextLast