5-8 Eylül, 2018

26. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Büyükçekmece - İstanbul

Sektörel Haberler
 • 06 Nisan 2018

  Türkiye - Brezilya gıda ticareti

  Tıpkı komşusu Arjantin gibi Brezilya da küresel gıda tedarik alanında önemli bir oyuncu ve birçok gıda malzemesinin temel ihracatçılarından birisi olan Brezilya Türk ithalatçılarının da büyük rağbet gösterdiği bir ülke.

 • 04 Nisan 2018

  Türkiye gıda ve içecek pazarı: Nisan 2018

  Türkiye perakende sektöründe gıda ve içeceğin baskınlığı artmaya devam ediyor.

 • 29 Mart 2018

  Ekonomi Bakanlığı bu yıl da Worldfood Istanbul’un yanında!

  Türk gıda sektörünün uluslararası buluşmak noktası WorldFood Istanbul, bu yıl da Ekonomi Bakanlığı’nın desteği kapsamında gerçekleşecek. Bakanlık, fuar katılımcılarının tanıtım faaliyeti harcamalarına %50 oranında destek sağlayacak.

 • 28 Mart 2018

  Here is why you should start exporting food to Turkey

  WorldFood Istanbul is a beacon for international brands looking to break into the Turkish market. Why? Well, simply put, Turkey has an enormous amount to offer exporters from across the globe.

 • 12 Mart 2018

  Türkiye'de içecek: Devamlı olarak büyüyen bir sektör

  Türkler yerli üretimi desteklemek adına ithal içecekleri tercih ediyorlar.

 • 07 Mart 2018

  Türkiye - Arjantin gıda ticareti

  Türkiye ile Arjantin arasındaki ticaret hacmi gün geçtikçe artıyor. 2017 yılında imzalanan işbirliği anlaşması iki ülke arasındaki ticari ilişkileri oldukça güçlendirdi.

 • 06 Mart 2018

  WorldFood İstanbul'a bir diğer büyük destek de PERDER'den geldi.

  Türkiye’nin çeyrek asırlık lider gıda ve içecek fuarı WorldFood Istanbul’a bir diğer büyük destek de Türk Perakendeciler Federasyonu’ndan (PERDER) geldi!

 • 05 Mart 2018

  Türkiye gıda ve içecek sektörüne dair haberler: Mart 2018

  Türkiye gıda ve içecek sektöründeki yolculuğumuz, Mart ayının en önemli haberleriyle devam ediyor…

 • 28 Şubat 2018

  Türkiye / Hindistan gıda ticareti

  Gıda ürünleri ve gıda bileşenleri alanında dünya çapında bir tedarikçi olan Hindistan, Türkiye için de gıda ve içecek pazarı için büyük potansiyel sunuyor. Hindistan’la olan ticari ilişkilerin günden güne ilerlemesi yakın gelecekte iki ülke arasındaki ticaretin daha da kapsamlı bir hâl alacağını gösteriyor.

 • 21 Şubat 2018

  Sayılarla WorldFood Istanbul

  WorldFood Istanbul’u ne kadar iyi biliyorsunuz?

 • 06 Şubat 2018

  Türkiye gıda ve içecek sektörü haberleri: Şubat 2018

  Türkiye 2018’de gıda ve içecek üretimine daha fazla yatırım yapacak

 • 25 Ocak 2018

  Türkiye gıda ve içecek sektörü

  Türkiye: Avrupa ve Asya arasında bir köprü oluşturuyor. Ayrıca 80 milyonluk nüfusuyla gıda ve içecek sektöründe önemli bir oyuncu.

 • 24 Ocak 2018

  Türkiye’de gıda ve içecek ihracatına dair bir rehber

  Türkiye, gıda ve içecek ihracatı açısından önemli bir bölge. Her yıl yaklaşık 5 milyar dolar değerinde temel gıda malzemesi ithal edilmesi pazarı ihracatçılar için giderek daha cazip bir hâle getiriyor.

 • 08 Ocak 2018

  Türkiye’nin ithal ettiği en önemli gıda ve içecek ürünleri ve üretildikleri ülkeler

  Artan nüfusu ve büyüyen ekonomisi sayesinde, Türkiye’de gıda ürünlerinin ithalat oranı, ihracat oranını geçiyor

 • 02 Ocak 2018

  Türkiye gıda ve içecek piyasasına genel bakış: Ocak 2018

  Türkiye’nin gıda sektörü büyük bir potansiyel taşımakla beraber, ülkenin 857,7 milyar dolarlık GSYİH’sinin %20’ye yakın bir kısmını oluşturmaktadır.

 • 19 Aralık 2017

  Sağlıklı seçenek: Türkiye’de organik gıda

  Organik ve sağlıklı gıdalar için küresel pazar oldukça büyük – dünya çapında yaklaşık 86 milyar dolarlık değere sahip. Gıda güvenliği ve kalitesi, dünyanın her yerindeki tüketiciler için en önemli öncelik olarak ortaya çıkmakta; dolayısıyla organik, şu an gıda sektöründeki en büyük eğilim.

 • 06 Aralık 2017

  Tatlılar: Türkiye'de şekerleme ve çikolata

  Kişi başına düşen çikolata, şeker ve şekerleme tüketimine bakılırsa, Türkiye tatlıya oldukça düşkün. Tatlı tüketiminde ilk 5 ülkeden biri olan Türkiye, aynı zamanda büyük bir üretici olup tatlı ve şekerli olan her şeye hayran.

 • 10 Eylül 2017

  WorldFood Istanbul sona erdi: Fuardan Kareler

  25. WorldFood Istanbul Gıda Fuarı sona erdi. Fuarda çekilen fotoğrafları inceleyin.

 • 14 Ağustos 2017

  Aşçılar Derneği 25. Worldfood Istanbul Fuarı’nda!

  Aşçılar Derneği, 7-10 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 25. WorldFood İstanbul Fuarı’na katılıyor. Etkinliğe, The International Taste & Quality Institute - İTQİ ile birlikte katılan Aşçılar Derneği’nin standında geçmişten günümüze İTQİ - Üstün Lezzet Ödülü (Superior Tasta Award) kazanan yerli firmaların ürünleri sergilenecek.

 • 11 Ağustos 2017

  Gıda Endüstrisini Değiştiren 6 Alışkanlık

  Günümüz yemek tutkunları, iyi tasarlanmış bir ortamda kaliteli yiyecekler istiyorlar. Yerleşik bir teknoloji ile geri dönüştürülen ve yerel olarak tedarik edilen temiz bir gıda zinciri ve hızlı bir şekilde ödemek ve satın almak istiyorlar.

 • 02 Ağustos 2017

  2017’nin 10 Gıda Trendi

  Oklahoma Devlet Üniversitesi Robert M. Kerr Gıda ve Tarım Ürünleri Merkezi

 • 01 Ağustos 2017

  Gıda Sektöründe Tedarikçi ve Satın Alma İlişkisi

  Yeme içme piyasasında tedarik zincirinin en üst noktalarından birisini gıda satın alması oluşturuyor. Kısaca satın almanın tanımı yapılmak gerekirse; Bir ürün veya hizmetin tedarikçi firmadan en düşük fiyat aralığında tedarik edilmesi olarak açıklanabilir.

 • 27 Temmuz 2017

  Restoranların Gıda Satın Alma Süreçleri

  Gıda satın alma, yeni kurulmuş restoranlar başta olmak üzere tüm restoranlar için karmaşık ve çetrefilli bir sistemdir. Temelde, bütün bir işletme sisteminin parçası olarak entegre edilmesi ve işletilmesi gereken bir alt sistemdir. Et, tarım ürünleri, meyve-sebzeler, unlu mamüller ve süt ürünleri, deniz mahsülleri ve köfte gibi gıda maddelerini satın ve teslim almak eksiksiz bir sitem gerektirir.

 • 18 Mayıs 2017

  Türkiye’nin lider süpermarket zincirleri

  Gıda perakendeciliği, Türkiye’deki perakende satışların %62’sini kapsayarak her yıl yaklaşık 140 milyar dolara ulaşıyor; aynı zamanda da %8’lik sabit bir oranda büyümeye devam ediyor. Geniş kapsamlı kentleşme ve Türklerin yaşam tarzındaki değişiklikler Türk market sektörünü yeniden tasarlıyor. Türkiye batıdaki perakende modellerine yaklaştığından pazara artık büyük oyuncular hakim.

 • 20 Nisan 2017

  Türkiye'nin gıda ithalat pazarında büyük kazandıran 5 ürün

  Türkiye, her yıl yaklaşık 5 milyar dolarlık yiyecek ve içecek ürünü ithal etmektedir. İhracatçılar için bir dizi yeni ürüne açılan harika bir pazardır. Et, süt, meyve ve sebzeler gibi geleneksel gıda gruplarının keyfini çıkarmanın yanı sıra, Türkiye’nin genç, uluslararası düşünen tüketicileri yelpazelerini genişletiyor.

 • 22 Şubat 2017

  Çevreci yaklaşım: Türkiye’nin organik gıda sektörü mercek altında

  Türklerin hayat tarzı değişiyor. Genç Türkler artık daha hareketli, daha aktif ve görünüşe göre, her zamankinden daha fazla sağlık bilincine sahip. Tüketim alışkanlıklarındaki değişim, ülkede yayılıyor - özellikle organik gıda sektöründe.

 • 09 Şubat 2017

  T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan WorldFood Istanbul 2017 katılımcılarına özel destek!

  25. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood Istanbul, T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın sektörel nitelikli uluslararası yurt içi fuarların desteklenmesine ilişkin 2014/4 sayılı kararının kapsadığı 16 fuardan biri oldu.

 • 09 Haziran 2016

  Türkiye’nin gıdada en büyükleri onlar!

  İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu – 2015 Yılı Araştırması, gıda ve içecek sektörünün büyüklüğünü de ortaya koydu. 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında çok sayıda gıda ve içecek şirketi de yer aldı.

 • 07 Haziran 2016

  Avrupa Komisyonu 2030 Gıda Vizyonu

  Avrupa Komisyonu 2030 yılına kadar gıda konusunda beklenen zorluklar ve bu konudaki çözümlerin tartışılacağı Food 2030 (Gıda 2030) konferansını bir sunumla gıda zincirinin paydaşlarına tanıttı. Sunumda geleceğin gıda pazarında büyük yeri olacak inovasyon konusuna vurgu yapıldı.

 • 26 Mayıs 2015

  Süt üretiminde online sistem

  Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en iyi kırsal kalkınma modeli seçilen Tire Süt Kooperatifi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın yüzde 75 hibe desteğiyle “Sağımdan Şişeye Sütte Koordinasyon ve Bilgi Paylaşımı Projesi”ni hayata geçiriyor.

 • 26 Mayıs 2015

  Fransa’da süpermarketlerin yiyecekleri çöpe atması artık yasak

  Fransa’da süpermarketlerin yiyecekleri çöpe atması artık yasak Neriman Arslan Mayıs 23, 2015 Tarım & Gıda, Yeşil Politika Fransa parlamentosunun gıda atığına karşı önlem almak için oluşturduğu yeni yasayla birlikte, süpermarketlerin hala tüketilebilir durumda olan yiyecekleri atması artık yasak! Bu düzenlemeyle birlikte her süpermarket; bir sivil toplum kuruluşuna bağışlamak, hayvan barınaklarına yollamak veya kompost yapmak şeklinde gıdaları değerlendirmek zorunda olacak.

Archive