5-8 Eylül, 2018

26. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Büyükçekmece - İstanbul

Perakende ve Zincir Market İş Görüşmeleri

Uluslararası satın alma heyetinin ağırlandığı ve B2B iş görüşmelerinin organize edildiği Retail Center (Perakende ve Zincir Market iş görüşmeleri) alanı, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Sudan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen satın alma heyetleri ile farklı işbirliklerini mümkün kıldı.

Retail Center alanımızda ikili iş görüşmelerinin yapıldığı heyet listesi aşağıdaki gibidir:

FRESCO:

Fresco süpermarketleri Avusturya'nın Emsa Capital Yatırım Fonu'nun sermayesi ile kurulmuş olup, 2010 yılından günümüze Azerbaycan pazarında faaliyet gösteren Azeri Retail MMC-nin ticaret ağını içerir. 650 civarında personelden oluşan takım, Bakü, Hırdalan şehri, Merdekan kasabası ve Novxanı kentinde bulunan 10 supermarketi ve 22.000 ürün yelpazesi ile gün boyunca ortalama olarak 25.000 müşteriye hizmet vermektedir.


BRAVO:

2015'te kurulan, Azerbaycan’da perakende–süpermarket zincirinin yükselen firmalarından biri olan Bravo’nun 4 adet süpermarketi bulunmaktadır. 1.000’e yakın çalışanı olan firma, uygun fiyatlı, yüksek kaliteli 9.102 gıda ürünü ve 13.301 yan ürün yelpazesi ile Azeri aileler icin bir çekim merkezi halindedir.


KORZINKA:

Anglesey Food, 1996 yılında kurulmuş ve öncülerinden biri olarak Özbekistan Cumhuriyeti perakende pazarında geniş format süpermarket zinciri olarak girmiştir. Çalışan Sayısı 530, dükkan sayısı 14’tür.


AL MAYA GROUP:

Merkezi Dubai, BAE'de bulunan Al Maya Group, 1982 yılında Başkan L.K. Pagarani tarafından kurulmuştur. Grubun ana faaliyet alanları yiyecek ve gıda dışı ürünler, süpermarketler, perakende ve bayiliklerdir. Şirketin 5.000 süpermarketi, 5.000 çalışanı, geniş bir dağıtım ağı, 7.000+ mağazası bulunmaktadır. 650 Milyon dolar ciroya sahiptir.


SMALL:

Astana, Almatı, Kokshetau, Pavlodar, Ekibastuz, Stepnogorsk, Taraz, Karaganda, Taldykorgan, Kyzylorda, Semey olmak üzere 11 ilde 60.000 m2’nin üzerinde alışveriş merkezi ve 50 mağazası ile SMALL, Kazakistan’ın perakende sektöründe ilk 5 içindedir.


AMARAT:

Sudan perakende sektöründe ilk 5’in içinde olan firmanın 24'e yakın süpermarketi ve distribütorlukleri bulunmaktadır.


BİZİM TOPTAN:

Ülker Grubu bünyesinde, gıda ve temizlik ürünlerinde toptan mağazacılık faaliyetlerini yürüten Bizim Toptan Satış Mağazaları, 69 ilde, 167 mağaza ile hizmet vermektedir.


MAKRO:

İlk olarak 2010 yılında Taşkent Özbekistan’da operasyonuna başlayan süper market zinciri Makro’nun 2016 yılı itibariyle 40 mağazası bulunmaktadır.


Haberler

WorldFood Istanbul